Bamarpol.pl

Pompy pneumatyczne

Pompy membranowe z certyfikatem ATEX Pumps 2000

Pumps2000 to pompy membranowe zasilane sprężonym powietrzem przeznaczonych do najcięższych zastosowań w górnictwie. Produkcję pomp rozpoczął w 1989 roku Joe Santa; zwróciła się do niego kopalnia węgla NSW Coal Mines z Australii z prośbą o stworzenie lekkiej pompy alternatywnej do używanych wówczas ciężkich, zawodnych oraz nieekonomicznych pomp metalowych.

Dziś firma Adris pty. Ltd., producent pomp Pumps2000, dostarcza na całym świecie niezawodne, lekkie oraz ekonomiczne pompy membranowe zasilane sprężonym powietrzem, które doskonale zdają egzamin w najcięższych warunkach. Pompy Pumps2000 są używane nie tylko w kopalniach, ale również w przemyśle budowlanym, morskim, spożywczym oraz chemicznym.

Pompowanie dużych cząstek stałych

Zawory szlamowe zastosowane w pompach Pumps2000 pozwalają na pompowanie cząstek stałych o dużych rozmiarach, nie powodując uszkodzenia urządzenia. Jeżeli znajduje się odpowiednia ilość cieczy, cząstki stałe zostaną przepompowane przez urządzenie.

Niska waga

Niska waga pomp Pumps2000 redukuje ryzyko kontuzji wskutek podnoszenia i pozwala na szybkie oraz łatwe przemieszczanie urządzenia. Niska waga ułatwia również serwisowanie urządzenia.

Brak smarowania

W celu zapewnienia długiej żywotności urządzenia bez potrzeby smarowania, w pompach Pumps2000zastosowano części wykonane z trwałych tworzyw o wysokiej odporności na zużywanie oraz niskim tarciu. Przekłada się to na duże oszczędności kosztu serwisowania oraz pomaga chronić nasze środowisko.

 

Wydajne zużycie powietrza

Pompy Pumps2000 charakteryzują się niskim zużyciem powietrza w stosunku do wydajności, dzięki czemu nadmiar sprężonego powietrza może być wykorzystany do zasilenia innych urządzeń.

Długa żywotność

Do produkcji pomp Pumps2000 użyto tworzywo o najwyższym stopniu twardości, aby zapewnić długą żywotność urządzenia w najcięższych warunkach pracy. Pompy Pumps2000 posiadają liczne opatentowane elementy, które zapewniają bezawaryjne działanie urządzenia.

Dowolne miejsce instalacji

Dzięki znakomitej wysokości ssania, pompy Pumps2000 dają dużą dowolność w miejscu instalacji. Można je umiejscowić daleko od ruchliwych miejsc zachowując parametry pracy urządzenia. Ponadto pompy Pumps2000 mogą pracować całkowicie zanurzone.

 

Łatwy serwis

W pompach Pumps2000 zminimalizowano ilość części zamiennych, aby ułatwić serwisowanie urządzenia.
Zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz szybką dostawę części zamiennych.